ЩО ТАКЕ КРОКОВИЙ ШОВ ШТАНІВ 2

Такий показник як кроковий шов нерідко можна зустріти в готових виробах популярних брендів. Під кроковим швом розуміють рядок, що з’єднує передню і задню деталі, з внутрішньої сторони ноги. Вона починається від крайньої точки вироби в паху до краю штанини. Цей параметр визначає довжину брюк або джинсів і дуже корисний при виборі виробів «наосліп». Досить зняти цю мірку, щоб точно знати, наскільки короткою або довгою буде обрана модель, і не буде потрібно чи її підрубувати в ательє.

Іноді зустрічається визначення «занижений кроковий шов» або «низькій кроковий шов ». У побуті їх називають: штани з «матней». Такі вироби сидять в паху дуже вільно. Це такі моделі: джоггер, афгані, Бегг, аладіни, зуави, шальвари і шаровари.

Є ростові мітки на брюках, які вже відразу задають рамки довжини крокової шва:

 1. K – низький зріст, до 165 см. Довжина крокової шва – близько 75 см.
 2. N – середнє зростання, в діапазоні 165-172 см. Довжина крокової шва – 81 см.
 3. L – високий зріст, від 172 см. Довжина крокової шва – близько 88 см.

Як виміряти кроковий шов

Мірка носить назву – ВШГ (висота крокової шва). Є два способи дізнатися свою довжину ВШГ: взяти яке ідеально підходить виріб або зняти мірку з себе. У другому випадку буде потрібна допомога іншої людини. Але цей спосіб дасть більш точну цифру.

На готовому виробі

Перший крок – вибрати ідеально сидять штани. Одні не повинні бути вільними, модель повинна добре облягати. При цьому не варто брати вироби, пошиті з біеластічних або еластичних тканин, сильно розтягуються по фігурі – вони не дадуть точної картини. Довжина обраних штанів повинна бути ідеальною – до щиколотки, не вище і не нижче. Послідовність зняття мірки:

 1. Скласти штани навпіл, як перед прасуванням.
 2. Розправити їх на рівній поверхні, щоб не було складок, заломів.
 3. Докласти сантиметрову стрічку і прикласти її початком до перетину внутрішніх швів.
 4. Стрічку рівно витягнути до кінця штанини.
 5. Результат зафіксувати, приколів стрічку шпилькою.
 6. Ще раз перевірити, наскільки рівно розкладено виріб і чи добре натягнута сантиметрова стрічка.

Можна виміряти той же параметр і не розкладаючи штани. Досить взяти виріб пальцями однієї руки за край штанини, а інший – замість перетину пахових швів, одночасно затиснувши в пальцях кравецьку стрічку. Виріб зі стрічкою добре натягнути, подивитися крайнє значення на стрічці.

На людині

Вимірювання проводять поверх обтягуючих трико, лосин, легінси. Заміри поверх білизни дадуть занижену цифру, заміри поверх штанів з щільних тканин – завищену. Тому підберіть тонкі, добре обтягуючі штани. Як вимірювати:

 1. Підійти до стіни, повернутися до неї спиною, торкаючись чотирма точками: п’яти, сідниці, лопатки і потилиця. У цьому положенні людина стоїть максимально прямо, зі струнко і рівною спиною. У будь-якій іншій позі завмер буде спотвореним.
 2. Ноги повинні бути злегка розставлені.
 3. Край стрічки поміщається у початку внутрішньої рядки, в місці перетину, біля паху.
 4. Стрічка опускається уздовж ноги до підлоги.

Щоб отримати більш точний результат іноді використовують тонку книгу або будь-який інший тонкий і твердий предмет з прямими кутами. Її поміщають між ніг, притискаючи до стіни однією стороною, строго вертикально, і наближаючи до лобка. Початок сантиметрової стрічки поміщають на верхній край книги.

Мірку коригують під модель брюк або особливості шкарпетки. Чим ширше штани, тим довше вони повинні бути. Облягаючі моделі можуть відкривати щиколотку. Під конкретну пару взуття на високих підборах потрібно підбирати штани окремо – гармонійно виглядає довжина, що досягає середини каблука. Різниця з брюками для взуття на плоскій підошві може досягати 10 см.

2 Comments

 1. Лаконічно і зрозуміло, дуже крута статья ❤️❤️❤️ Дякую

  1. Дякую, працюємо для Вас

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *